BLS Zabrze: firma ubezpieczeniowa odpowiedzialna za nasz samochód

Wybierając ofertę firmy ubezpieczeniowej przy kupowaniu obowiązkowego ubezpieczenia OC dla swojego samochodu, zwróćmy uwagę czy w swoich usługach ma ona bezpośrednią likwidację szkody. Jest dostępna u większości ubezpieczycieli, jeśli jednak wybieramy najtańszą opcję, może tego nie być. A w razie szkody bls okaże się dla nas na pewno wybawieniem.

Od naszego wyboru zależy późniejsza obsługa klienta

Ubezpieczyciel, który oferuje bezpośrednią likwidację szkód na pewno będzie starał się bardziej przy szkodzie klienta, niż taki, który wypłaca odszkodowania osobom niezwiązanym z firmą. Z czego to wynika? BLS Zabrze pozwala nam na zgłoszenie się ze szkodą do swojego ubezpieczyciela, nawet w przypadku gdy jesteśmy poszkodowani. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mając podstawowe dane sprawcy oraz dane z jego ubezpieczenia, nie musimy kontaktować się z nieznaną nam firmą. Wszystko załatwiamy przez swoje OC, oczywiście nie naruszając swoich składek, gdyż jesteśmy jedynie uczestnikiem, a nie osobą, która spowodowała zdarzenie. To nasz ubezpieczyciel wysyła swojego przedstawiciela, który dokładnie dokumentuje szkody, a następnie przesyła nam wycenę dotyczącą naprawy. Z nim uzgadniamy również czy naprawa będzie bezgotówkowa czy chcemy otrzymać pieniądze na konto oraz wszystkie inne szczegóły. Nasz ubezpieczyciel rozlicza się z firmą sprawcy już bez naszego udziału.

Zwróćmy uwagę na dodatkowe usługi i opinie

Ponieważ do tej pory nie my korzystaliśmy z usług naszego ubezpieczyciela w ramach OC, nie zależało nam na opinii, czy dodatkowych świadczeniach. Teraz jednak warto oprócz ceny, sprawdzić co otrzymujemy wraz z OC. Coraz więcej firm decyduje się bowiem na wprowadzenie dodatkowych usług, jak holowanie, samochód zastępczy czy przywóz naprawionego auta pod dom. Dbanie o wygodę klientów zaczęło być bowiem priorytetem. Oprócz tego, warto przeczytać opinie dotyczące ubezpieczyciela, na którego chcemy się zdecydować. Pamiętajmy bowiem, że od niego będzie zależało, jak wyceni naszą szkodę i ile otrzymamy pieniędzy. Od kiedy w życie wszedł BLS Zabrze firmy dbają o to, żeby nie zaniżać kwot, bo to gwarantuje im powrót klientów w kolejnym sezonie, jednak wciąż zdarzają się nieuczciwe firmy, chcące zarobić na naszej szkodzie.