BLS Zabrze – o czym powinniśmy pamiętać podczas stłuczki?

Stłuczki i inne zdarzenia na drodze zdarzyć się mogą każdemu, nawet najlepszemu kierowcy. Jeżeli nie my jesteśmy sprawcą, to warto wiedzieć, co potrzebujemy od winnego kierowcy, żebyśmy mogli skorzystać z bezpośredniej likwidacji szkody, bez martwienia się o ewentualne procedury.

Do tej pory cena była najważniejsza

Do tej pory po zdarzeniu na drodze poszkodowany musiał zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy i to z nim załatwiał wszelkie formalności, otrzymywał wycenę i ostatecznie oddawał samochód do naprawy. W związku z tym niewielu kierowców zastanawiało się nad jakością wykonywanych usług przez swoich ubezpieczycieli i wybierali ich tylko na podstawie najniższej składki. W końcu to nie oni korzystali później z napraw, ale ewentualni poszkodowani. Skutkowało to bardzo zaniżoną jakością usług wśród firm ubezpieczeniowych przy naprawach ze składki OC, zaniżone były wyceny, często stosowane też najtańsze zamienniki. Ostatecznie do sądów często wpływały oskarżenia przeciwko ubezpieczycielom, od niezadowolonych z wyceny i wykonanych napraw poszkodowanych. Nie dość więc, że mieliśmy problem, bo ktoś spowodował stłuczkę z naszym udziałem, to jeszcze nie mogliśmy dobrze naprawić swojego samochodu, bo firmy ubezpieczeniowe robiły wszystko, aby zapłacić jak najmniej pieniędzy. Model bls Zabrze zmienia to jednak o 180 stopni.

Nasz ubezpieczyciel załatwi wszelkie formalności

Nowy model zdecydowanie pozwoli na zwiększenie konkurencji, a więc i starań o klienta wśród firm ubezpieczeniowych. Poszkodowany kierowca zgłasza się bowiem nie do ubezpieczyciela, w którym wykupione OC ma sprawca, ale tam, gdzie sam płacił składkę. W związku z tym wykupujący polisę przestali patrzeć tylko na cenę, ale zaczęli na dodatkowe usługi i ich jakość. Klient wszystkie formalności, wyceny i naprawę załatwia w swojej firmie i to ona jest odpowiedzialna za wykonanie tego, dopiero później rozlicza się z ubezpieczycielem sprawcy. Firmy mają więc większą motywację, żeby sprawy załatwiać zarówno szybko, jak i dobrze. W końcu chcą, aby w przyszłości kierowca dalej zdecydował się na jej usługi. Trzeba jednak pamiętać, że bls Zabrze działa tylko w przypadku szkód na pojeździe, jeśli zdarzenie miało miejsce w Polsce, a wartość napraw nie przekracza 30 tysięcy złotych.