OC AC Kraków: Dobrze wybierz ubezpieczenie swojego samochodu

Kupowanie samochodu zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że dodatkowym kosztem będzie wykupienie jego ubezpieczenia. Tym bardziej, że OC jest obowiązkowe. Warto również zainwestować w autocasco, ponieważ możemy dzięki temu nie martwić się o dodatkowe koszty w wielu sytuacjach.

Mądrze ubezpiecz samochód z OC

Wiele kierowców uważa, że ubezpieczyciela OC wybiera się najlepiej po cenie. Im tańszy, tym lepszy. Nic bardziej mylnego. Odkąd w życie weszła ustawa dotycząca bezpośredniej likwidacji szkody, od naszego ubezpieczyciela zależy jakość usług związanych z naprawianiem naszej szkody. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli jesteś poszkodowany w wypadku to ze zgłoszeniem szkody kierujesz się do swojego ubezpieczyciela OC AC Kraków. Dlatego dobry wybór sprawi, że będziesz mógł skorzystać z dodatkowych opcji, sprawnej wyceny i dobrej naprawy. W zależności od uczciwości twojego ubezpieczyciela, otrzymasz też odpowiedni kosztorys, bez zaniżania cen naprawy. Dodatkowo, ubezpieczyciele dbający o klienta oferują dodatkowe korzyści w postaci na przykład bezpłatnego holowania. Jeżeli weźmiemy najtańsze ubezpieczenie jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie firmie zależeć na klientach i po prostu będziemy dłużej czekać na przedstawiciela, naprawę, a potem na ostateczny zwrot kosztów.

Zainwestuj również w dobre AC

Obowiązkowe w Polsce jest tylko ubezpieczenie OC AC Kraków natomiast jest dobrowolne, ale warto się zastanowić, czy taka inwestycja po prostu nie będzie przydatna. Oczywiście, zakładamy, że nie będziemy mieli nigdy żadnego wypadku, ale każdemu się może zdarzyć. Dzięki posiadaniu autocasco możemy bez kosztów naprawić swój samochód, w przypadku gdy byliśmy sprawcą zdarzenia. Ale to nie wszystko. Ubezpieczenie te działa również w przypadku, gdy nasz samochód zostanie zniszczony i nie będziemy mogli wskazać sprawcy oraz gdy winę będą ponosić warunki atmosferyczne. Nie mówiąc już o tym, że otrzymamy zwrot wartości samochodu w momencie, gdyby ktoś go nam ukradł. Oprócz AC możemy się zdecydować również zdecydować na NNW, dodatkowe ubezpieczenie szyb czy nawet zniżek, co jest opłacalne gdy mamy maksymalne 60 procent zniżki. Dodajmy, że zniżki osobno liczone są w OC i AC.