Karmy dla psów

karmy dla psówKażdy właściciel, który troszczy się o zdrowie i dobrą kondycję swojego psa, stara się zapewnić mu jak najlepszą pielęgnację. Oznacza to systematyczne wizyty u weterynarza, odpowiednią ilość ruchu oraz odpowiednią dietę. Niestety ta ostatnia kwestia jest lekceważona przez wielu właścicieli.

Stosowanie niskiej jakości karmy dla psów wynika z kilku różnych powodów. Po pierwsze pożywienie przygotowane z dobrych składników kosztuje więcej. Niestety dla wielu osób zakup takiego pokarmu na co dzień jest zdecydowanie zbyt dużym wydatkiem. Po drugie częstym powodem wybierania niskiej jakości karmy jest po prostu brak wiedzy na temat właściwego żywienia czworonoga oraz wpływu jaki dieta ma na jego zdrowie. Po trzecie produkty z niższej pułki cenowej zazwyczaj należą do tak zwanych kram suchych, które często mają długi termin przydatności do spożycia i są dostępne w dużych, ekonomicznych opakowaniach.

Jak powinno wyglądać zdrowe jedzenie dla psa? Oczywiście najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest samodzielnie przygotowanie posiłków dla czworonoga ze świeżych, nieprzetworzonych produktów. Niestety większość osób nie może pozwolić sobie na takie rozwiązanie ze względu na brak czasu. Najlepszą alternatywą dla takiej diety jest dobrej jakości karma dla psów, która zawiera dużo zwierzęcego białka. W jej składzie powinny znaleźć się także warzywa, dostarczające witamin i przeciwutleniaczy. Zasada jest prosta – czym więcej naturalnych i nieprzetworzonych składników, tym lepiej. Należy unikać produktów zawierających duże ilości sztucznych konserwantów, a także barwników. Kolor pokarmu jest całkowicie obojętny dla czworonoga. Niekorzystne są także duże ilości słodzików, które są wykorzystywane do poprawiania smaku pożywienia o niskiej jakości.

Zdrowe jedzenie dla psa to często spory wydatek, a jego wybór wymaga wiedzy na temat odpowiedniej diety czworonoga, jednak taka inwestycja przyniesie bardzo duże korzyści. Często będzie można je zauważyć dopiero po wielu latach, gdy pomimo upływu czasu pies będzie nadal cieszyć się doskonałym zdrowiem i świetną kondycją.

 

Karmy dla psów znajdziesz w sklepie netfutter.pl.