wózki do sprzątania

Wózki do sprzątania dla profesjonalistów

Choć w profesjonalnym sprzątaniu coraz częściej sięga się po urządzenia wykorzystujące do sprzątania gorącą wodę pod ciśnieniem czy specjalistyczne odkurzacze do sprzątania na mokro, to profesjonalne wózki do sprzątania są nadal niezbędne. W wielu firmach ze względu na koszty nadal wykorzystuje się sprzątanie ręczne, co z kolei przekłada się na łatwy dostęp do mopów i innych akcesoriów do sprzątania.

Profesjonalny zestaw do sprzątania


Najczęściej w sprzątaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane są mopy, które w zależności od powierzchni umożliwiają sprzątanie na sucho, jak i mycie i wycieranie gładkich powierzchni. W zależności od końcówki takie mopy mogą umożliwiać sprzątanie nawet bardzo dużych powierzchni dzięki szerokim końcówkom. W zestawie do sprzątania oprócz mopa oraz specjalnego wiadra do jego płukania, wyposażonego w specjalną prasę do wyżymania mopa, powinno się również znaleźć miejsce na worek na śmieci, który od dołu powinien być umieszczony na specjalnej półce. Taki wózek do sprzątania powinien być wyposażony w samoskrętne kółka, które ułatwiają przesuwanie całego zestawu do sprzątania. W zależności od wielkości w takim wózku do sprzątania powinno się znajdować co najmniej jedno plastikowe wiadro o pojemności około 25 l. Sam wózek powinien się dawać łatwo przesuwać, co może umożliwić specjalny uchwyt, najlepiej metalowy z możliwością przekładania oraz ze specjalnym wykończeniem dopasowanym do dłoni pracownika, który ułatwi kierowanie wózkiem.

Wózki do sprzątania w zależności od potrzeb


Profesjonalne zestawy do sprzątania różnią się, przy czym różnice nie wynikają jedynie z faktu, że są one wyprodukowane przez różnych producentów. Najbardziej podstawowa wersja wózka do sprzątania zawiera mopa, który można wypłukać w wiaderku oraz wycisnąć korzystając ze specjalnej prasy. Taki wózek musi jednak posiadać dosyć zwrotny system jezdny, dzięki któremu wózek można łatwo przesuwać. W bardziej rozbudowanych wersjach wózków do sprzątania oprócz dodatkowego wiaderka, które może być przeznaczone do przewożenia różnych przedmiotów, powinno się także znaleźć miejsce na przechowywanie środków do sprzątania. Mogą to być specjalnie dowieszane półki czy rozkładane powierzchnie, przy czym materiał, z jakiego je wykonano, zależy od materiału, z jakiego wykonano cały wózek. Mniejsze wózki to zwykle wózki wykonane z tworzywa sztucznego, profesjonalne wózki wykorzystywane w obiektach komercyjnych czy hotelowych mogą być wózkami z metalowymi elementami. Warto pamiętać, że wózki metalowe są zdecydowanie cięższe.

Wózki do sprzątania, mopy i zestawy przyrządów do sprzątania znajdziesz w serwisie mopy-ceg.pl