Dealer Mazda Zabrze pokaże nam dziś kabriolet naszych marzeń

Polscy użytkownicy dróg raczej nie kojarzą zbyt dobrze marki Mazda, rozróżnienie poszczególnych modeli to dla nich problem, czasem dziwią się, że jest ich aż tyle i, że są tak różnorodne. A przecież Mazda to i Suvy i kabriolety.

Pierwsze wrażenie

Dziś chcemy obejrzeć legendarny samochód Mazdy, czyli Mazdę MX 5. Produkowana od ponad dwudziestu pięciu lat, wciąż sprzedaje się niewiarygodnie dobrze. Dlatego warto zapoznać z nią również polskiego klienta, który wiele traci nie decydując się na Mazdę. Pierwsze wrażenie, jakie odnosimy, gdy patrzymy na ten model samochodu to zachwyt nad linią boczną oraz ogólnie nad stylistyką. Nie bez powodu Mazda nazywa swoje projekty całą filozofią, po japońsku kodo, a po polsku dusza ruchu. Faktycznie stylistyka samochodu przywodzi na myśl wiatr, przestrzeń, bieg, a także geparda, na którym wzorowali się projektanci. Japończycy przywiązują naprawdę dużą wagę do jasnej kompletnej strategii nie tylko finansowej, ale również filozofii, czyli celów, możliwości, ducha firmy, jej wartości. Dealer Mazda Zabrze bardzo dobrze wspomina swoją podróż do japońskiej fabryki, gdzie został mu pokazany proces produkcji, została wytłumaczona właśnie ta filozofia oraz został bardzo sympatycznie przyjęty, z japońskim szacunkiem i spokojem.

Im dalej w las

W przypadku Mazdy MX 5 im dalej w las tym lepiej. Ten dwuosobowy kabriolet prowadzi się perfekcyjnie, jest niewielki, lekki i zwrotny. Przy okazji zarówno kierowca, jak i pasażer siedzą naprawdę wygodnie, mają wystarczająco wiele miejsca. Kierowca może swobodnie prowadzić samochód, wyposażenie ułatwia mu to w stu procentach. Być może to szczegóły, ale są one bardzo istotne. Podgrzewane fotele, czy czujniki zmierzchu lub deszczu to dodatki, które sprawiają, że właśnie to auto jest idealne. Dealer Mazda Zabrze mówi cały czas, że żałuje, że potrzebuje samochodu większego, jeśli nie miałby dzieci na pewno zdecydowałby się właśnie na ten model. W Polsce kabriolety nie są zbyt popularne, co dodatkowo podnosi wartość Mazdy MX 5. Wrażenie, jakie robi taki samochód jadąc po ulicy jest ogromne. Przejdźmy jednak do szczegółów technicznych, które na pewno każdego odbiorcę bardzo zainteresują. Zapewne szukacie samochodu oszczędnego, dlatego ta Mazda będzie dobrym wyborem. Spalanie na poziomie około sześciu i pól litra na sto kilometrów to dobry wynik dla tego typu auta. Dla osób zainteresowanych pięknem jazdy, szybkością i przyspieszeniem mamy również dobre informacje. Prędkość maksymalna to aż dwieście czternaście kilometrów na godzinę, a do stu kilometrów rozpędza się w 7,3 sekundy. Marzysz o takim samochodzie tak, jak dealer Mazda Zabrze? Zapewne tak.

Miłe zaskoczenie

Naprawdę wybierając się do salonu Mazdy nie spodziewałem się, że znajdę tam samochód tej klasy, jak widać, ja jak typowy Polak nie poznałem jeszcze wszystkich możliwości i modeli Mazdy. Czuję, jednak, że szybko to nadrobię. Motywacji mi nie zabraknie.