powiększanie piersi

Implanty okrągłe – same zalety?

Zabieg wszczepienia implantów piersi jest najstarszą metodą powiększania biustu. Pierwsze tego typu operacje przeprowadzano już 50 lat temu i do dnia dzisiejszego cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród pacjentek gabinetów chirurgii plastycznej. Najpopularniejszym rodzajem protez piersiowych są implanty okrągłe. Skąd bierze się ich popularność i jakich efektów można spodziewać się po ich użyciu? Sprawdźmy to.

IMPLANTY OKRĄGŁE – BUDOWA

Okrągłe protezy piersiowe zbudowane są z powłoki, do wykonania której służy elastomer silikonowy. Do wypełnienia implantu służy żel silikonowy lub roztwór soli fizjologicznej. Czasami używa się też mieszanki obydwu składników. Cechą charakterystyczną protezy jest jej okrągły kształt. Implanty okrągłe dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z ich dopasowaniem zarówno do oczekiwań, jak i budowy ciała pacjentki.
Implant wszczepiany jest pod mięsień lub gruczoł piersiowy. Obecnie produkowane implanty posiadają dożywotnią gwarancję, zatem zabieg nie będzie musiał być powtarzany w przyszłości – jego efekty są trwałe.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ OKRĄGŁE IMPLANTY?

Powiększanie piersi z użyciem okrągłych implantów jest dostępne dla każdej kobiety. Nie ma nowiem żadnych przeciwwskazań medycznych, które mogłyby zawęzić grupę potencjalnych pacjentek, mogących poddać się zabiegowi.
Najlepsze efekty uzyskiwane są w przypadku kobiet, których piersi są płaskie i nieobwisłe. W takim przypadku implant może znacząco wpłynąć na zwiększenie rozmiaru piersi, jednocześnie czyniąc je krągłymi i kształtnymi, eliminując efekt płaskości.

ZALETY IMPLANTÓW OKRĄGŁYCH

O licznych zaletach, jakie daje zabieg powiększania piersi z użyciem implantów okrągłych, świadczy ciągle niesłabnąca popularność takiego rozwiązania. Zdecydowana większość pacjentek, która decyduje się na powiększanie piesi implantami okrągłymi, jako główny powód swojej decyzji podaje względy estetyczne. Mimo że biust powiększony tego typu protezami wygląda mniej naturalnie, niż piersi z implantami anatomicznymi, to w opinii większości kobiet i zdecydowanej większości mężczyzn, właśnie taki kształt jest najatrakcyjniejszy. Okrągłe implanty dają efekt podniesienia biustu, co eliminuje konieczność noszenia biustonoszy typu push-up. Nie można również nie docenić faktu, że zabieg powiększania piersi poprzez wszczepienie okrągłego implantu, pozostawia jedynie niewielką liznę pooperacyjną. Dzieje się tak ze względu na niewielką długość cięcia, jakie musi wykonać chirurg. Nie bez znaczenia są także koszta – ten rodzaj implantów jest najtańszy.
Operacje z użyciem okrągłych implantów, wiążą się z najmniejszą liczbą komplikacji i efektów niepożądanych. Należy również zaznaczyć, że obrócenie się protezy wewnątrz piersi, nie wywołuje właściwie żadnych negatywnych efektów.

RODZAJE OKRĄGŁYCH IMPLANTÓW

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów okrągłych protez piersiowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim otoczką oraz środkiem wypełniającym. Do wypełnienia niektórych implantów używa się żelu silikonowego, w innych wypełnienie stanowi sol fizjologiczna. W przypadku niektórych modeli stosowana jest mieszanka żelu silikonowego i roztworu soli fizjologicznej. Dostępne są także warianty różniące się między sobą gęstością materiału wypełniającego.
Kolejne różnice uwidaczniają się w otoczce protezy. Najczęściej jest ona wykonywana z materiałów teksturowanych, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność implantu do otaczających go tkanek wewnątrz piersi. Pomaga to zapobiec przemieszczaniu się protezy. W niektórych modelach stosowana jest gładka powłoka, wykonana ze specjalnej pianki mikropoliuretanowej. Istnieją także protezy piersiowe wzmacniane. Jako wzmocnienie używany jest tytan, który jest metalem bardzo dobrze tolerowanym przez organizm ludzki.
W najbardziej zaawansowanych implantach stosuje się przegrody, umożliwiające przemieszczanie się materiału wypełniającego we wnętrzu protezy.
Implanty okrągłe różnią się także między sobą objętością i profilem.

 

Powiększanie piersi – Art Med to sprawdzona klinika gdzie wykonuje się tego typu zabiegi.