Power bank z nadrukiem – na ile wystarcza

Smartfon, tablet czy aparat fotograficzny powinny być ładowane w zależności od potrzeb. Zdarza się jednak, że taka potrzeba może się pojawić nagle, gdy przebywamy z dala od gniazdek. Wówczas sprawdzi się power bank z nadrukiem, który przedłuży na kilka godzin żywotność sprzętu.

Co oferują power banki

Power banki to przede wszystkim niewielkie akumulatory, które w krótkim czasie doładują smartfon czy tablet. Ze względu na dosyć ograniczoną pojemność power banki należy traktować jako dodatkowe źródło energii, które można wykorzystać podczas podróży czy wtedy, gdy nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnego doładowania energii poprzez podłączenie sprzętu do gniazdka.

Większość power banków posiada kilka różnych wejść, dostosowanych do końcówek, jakie posiadają różne sprzęty. Dodatkowo mogą być również stosowane jako podstawka pod smartfon, często są wyposażone w niewielkie głośniki, a jako power bank z nadrukiem są wykorzystywane jako nośnik reklamowy.

Jaki power bank wybrać

Wybór power banku zależy od rodzaju sprzętu, który najczęściej wymaga doładowania. Jeśli jest to smartfon, to sprawdzi się niewielki power bank z wejściami USB i micro USB. Przy konieczności doładowywania innych sprzętów, warto wybrać power bank z większą liczbą wyjść.

PowerBankPorto-4

Natomiast kształt power banku zależy od preferencji użytkownika. Na rynku są dostępne power banki w kształcie karty, niewielkiego urządzenia mobilnego, jak i czworokątnego urządzenia nieco większego niż pen drive.

Na co zwracać uwagę

Wybierając power bank warto sprawdzić jego pojemność, która nie powinna być mniejsza niż 2200 mAh. Taka pojemność jest zalecana przy ładowaniu smartfonów i mini tabletów.

Oprócz pojemności baterii ważne są wyjścia, które zapewniają możliwość doładowania sprzętu o różnych końcówkach. Równie ważny jak power bank jest kabel do takiego urządzenia, który może być dostępny razem z nim, może również być sprzedawany oddzielnie. Najpopularniejsze są kable typu 4 w 1, które umożliwiają podłączenie smartfonów, tabletów a nawet aparatów fotograficznych.

Grafika pochodzi z Pola Studio