Rodzaje łóżek dziecięcych

room-669427_960_720Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów łóżek dla dzieci. Różne style, rodzaje i funkcjonalności mogą przyprawiać rodziców o zawrót głowy. Ważne, żeby było komfortowe i spełniało oczekiwania także dzieci. Jakie są dostępne na rynku łóżka dziecięce?

Podwójne łóżko

Rodzice mogą zdecydować się na piętrowe łóżeczka dziecięce. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób posiadających dwójkę dzieci i mających do dyspozycji mały metraż mieszkania. Łóżko o takiej konstrukcji pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w pokoju dziecięcym.

Takie łóżeczka dziecięce są odpowiednie dla dzieci powyżej 6 roku życia. Konstrukcja zazwyczaj jest wykonana z drewna lub metalu, dzięki temu jest bardzo wytrzymała.

Można także dostać znacznie bardziej unowocześnione łóżka piętrowe o podobnej konstrukcji, jednak zamiast dolnego łóżka jest kanapa, na której dziecko może poleżeć, zrelaksować się czy obejrzeć telewizję.

Łóżka na antresoli

Bardzo podobne do standardowych łóżek piętrowych są łóżka na antresoli. Różnica jest taka, że łóżko znajduje się tylko i wyłącznie na górze, natomiast przestrzeń pod tym łóżkiem może być dowolnie zagospodarowana. Może tam być biurko na komputer stolik czy fotel. Ta opcja jest bardzo korzystna dla starszej młodzieży i jest bardzo kompaktowa.

Są także dostępne łóżeczka dziecięce piętrowe, pod którymi jest zamontowana szafa na książki. Posiadają dużo półek i schowków, więc wszystkie przybory szkolne na pewno się w nich zmieszczą.

Cabin beds

Bardzo popularne są także łóżka dziecięce, tzw. cabin beds. Materac do spania znajduje się w odległości około 1,5 metra od podłogi. Zaś pod łóżkiem znajduje się bardzo dużo szafek i szuflad.

Takie łóżka dziecięce są dostępne zarówno w wersji drewnianej jak i z metalu. Są bardzo wygodne i nadają się zarówno dla dzieci mniejszych jak młodzieży. Jak w przypadku wszystkich tego typu, posiadają specjalna drabinkę, która ułatwia mniejszym dzieciom dostanie się do łóżeczka.

Tego rodzaju konstrukcje idealnie nadają się do małych pokoików i zapewniają doskonałe miejsce na schowanie zabawek dziecięcych.

Łóżka pobudzające wyobraźnię

Wyobraźnia dzieci jest bardzo szeroka. Dlatego też niemałe znaczenie przykładają do tego jak ma wyglądać ich łóżko. Atrakcyjne, bajkowe i wesołe motywy na łóżko, czy wymyślna konstrukcja łóżka mogą sprawić, że dziecko chętniej będzie w nim zasypiać. Jeśli dziecko interesuje się np. samochodami, można kupić łóżeczko w kształcie samochodu sportowego.

Z kolei łóżka w kształcie karocy lub z baldachimem świetnie sprawdzą się w pokoju dla dziewczynek. Takie konstrukcje zazwyczaj pod ramą mają ukryte, pojemniki na pościel dla dzieci, dzięki temu ścielenie nie będzie stanowić żadnego problemu dla dzieci.

Spokojny sen dziecka jest niezwykle ważny. To właśnie w nocy rośnie i rozwija się. Odpowiednie odpowiednie łóżeczka dziecięce będą sprzyjać rozwojowi małych pociech. Oprócz samego komfortu, bardzo ważny jest wygląd takiego łóżeczka. Warto więc zakupić takie, które będzie inspiracją dla dziecka, a to chętnie będzie do niego wracać.