Stojaki na rowery: jak wybierać je z głową?

Stojaki na rowery miejskie

Prowadząc obiekt o charakterze komercyjnym warto rozważyć opcję zamontowania stojaków na rowery. Tym bardziej, że moda na zdrowy styl życia jest wszechobecna i coraz więcej osób spędza wolny czas aktywnie. Decydując się na takie rozwiązanie możemy zwiększyć ruch w firmie co bezpośrednio przełoży się na zyski.

Żeby jednak stojaki na rowery dobrze spełniały swoje funkcje trzeba wybrać produkty o najwyższej jakości. Tylko w ten sposób inwestycja się zwróci, bo z konstrukcji będzie można korzystać przez wiele lat.

Wybierz modele trwałe i estetyczne

Stojaki na rowery zabudowane w otwartych przestrzeniach są stale narażone na zmienne warunki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg, promienie UV. Przy wyborze odpowiedniego modelu powinniśmy zwrócić uwagę, czy producent stosuje jakieś specjalne zabezpieczenia powłoki przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Najczęstszym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie ocynkowanych rur. Warto stawiać na modele z trwałych i lekkich materiałów, np. stali. W ten sposób stojaki na rowery, pomimo upływu czasu, wciąż będą dobrze wyglądały.

Jeśli już wybierzemy producenta, u którego zainwestujemy środki, warto zastanowić się nad rodzajem stojaków. Najlepiej wyszukać takich, które będą przystosowane do różnych typów rowerów. To bardzo ważne, bo nie ogranicza. Każdy może przyjechać do danego obiektu i spędzić tam czas.

Jeśli nie wiemy, czy konstrukcje na rowery znajdą wielu zwolenników można na początek zainstalować produkt przystosowany do dalszej rozbudowy i w razie gdyby zaszła taka konieczność zainstalować dodatkowe elementy. Stojaki rowerowe mocuje się albo do ściany budynku albo do podłoża. Wszystko zależy od naszych preferencji, jednak wiele osób nie chce niszczyć budynku i ustawia stojaki np. na chodniku.

Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania warto zasięgnąć rady sprzedawcy, który ma już spore doświadczenie i chętnie podpowie na co zwrócić uwagę. Czasami wskaże na elementy z pozoru nieistotne, które jednak mogą okazać się kłopotliwe przy codziennym użytkowaniu.