Kamera przemysłowa na mieście

Zestawy monitoringu: jak zabezpieczyć firmę przed włamaniem?

W firmie trzymamy niejednokrotnie bardzo cenne przedmioty. Trzeba je odpowiednio ochronić, by nie ponieść strat. To pozwala zachować płynność finansową i ocalić cenne dokumenty. Antywłamaniowe drzwi i rolety to jedno, ale warto pomyśleć o innych zabezpieczeniach. Można zamontować kamery do monitoringu.

Kamera przemysłowa na mieście

Monitoring na najwyższym poziomie

Produkowane obecnie kamery mają bardzo wysoką rozdzielczość i dodatkowe funkcjonalności. Rejestrator umożliwia podgląd obrazu za pomocą komputera, tabletu, komórki. Zastosowanie techniki podczerwieni pozwala na monitorowanie wybranego obszaru w nocy. Dysk twardy podłączany do monitorowania ma bardzo duże możliwości.

Może działać przez siedem dni w tygodniu przez dwadzieścia cztery godziny. Dodatkowe opcje, jak np. ustawienie rozpoczęcia nagrywania w określonych godzinach, a także uruchomienie kamery po wykryciu ruchu zwiększają poziom bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że wskazania są bardzo precyzyjne i w razie jakichkolwiek nieprzyjemności można łatwo zlokalizować sprawcę i przedstawić materiał dowodowy na policji. Jeśli firma jest duża, dobrze jest zatrudnić stróża, który będzie monitorował teren obiektu i w razie czego podnosił alarm. Tak zintensyfikowane działania z pewnością pozwolą na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Pomyśl o systemach antywłamaniowych

Przezorny zawsze ubezpieczony – to hasło powinno przyświecać każdemu właścicielowi firmy, bo zainwestowanie tylko w zestawy monitoringu to za mało. Lepiej pomyśleć o innych formach ochrony lokalu. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie antywłamaniowych drzwi i rolet, bo tymi kanałami najczęściej złodzieje dostają się do obiektu. Trzeba pamiętać, by produkty były bardzo dobrej jakości. Tylko wtedy będziemy w stanie zabezpieczyć odpowiednio lokal.

Produkty antywłamaniowe muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy. Często wielu sprzedawców proponuje alternatywne urządzenia po niższych cenach, wmawiając klientom, że mają one taką samą skuteczność. Nierzadko zdarza się, że sprzedają zwykłe rolety zewnętrzne jako antywłamaniowe. Tymczasem są one wykonane z dużo gorszych materiałów i znacznie łatwiej je uszkodzić.

Tylko certyfikowane rzeczy są najbardziej odporne i powinniśmy je stosować, jeśli naprawdę zależy nam na ochronie mienia. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Lepiej dopłacić nieco więcej, ale zyskać spokój ducha i nie martwic się o to, że ktoś się włamie i pozbawi firmę płynności finansowej. Brak specjalistycznych narzędzi i komputerów paraliżuje pracę, a w wielu sytuacjach może doprowadzić nawet do upadku biznesu.

Solidna ochrona firmy, w tym profesjonalne zestawy monitoringu, to jedno, ale warto też pomyśleć nad dobrym ubezpieczeniem, by w razie włamania dostać odszkodowanie. W ten sposób firma będzie chroniona podwójnie. Raz, że trudniej będzie się tam dostać, a dwa w przypadku niespodziewanych sytuacji będzie można liczyć na zabezpieczenie finansowe. Dodatkową rzeczą przemawiającą za tym rozwiązaniem jest to, że z reguły można wtedy liczyć na większe zniżki od ubezpieczycieli, którzy premiują systemy antywłamaniowe.