Czy warto naprawiać samochód w ASO?

ASO czy zwykły warsztat? Wielu kierowców zadaje sobie to pytanie. Z reguły jednak większość z nich decyduje się na naprawy w prywatnym zakładzie. Tymczasem sprawa nie jest taka oczywista, a prace w autoryzowanym serwisie są, wbrew pozorom, znacznie bardzie opłacalne.

ASO nie takie drogie

Wśród właścicieli samochodów pokutuje przekonanie, że serwis ASO jest znacznie droższy. Istotnie usługi kosztują więcej, ale nie jest to zawrotna różnica. Coraz częściej stawia się na promocje. Korzystne ceny można uzyskać m.in. za sezonowe przeglądy. Toyota oferuje klientom program pod nazwą Serwis Dobrych Cen. Jest on adresowany do samochodów, którym skończyła się gwarancja. Dzięki temu można wykonać przegląd i dokładnie sprawdzić stan samochodu przy użyciu najwyższej klasy sprzętów na bardzo korzystnych warunkach. Warto korzystać z takich możliwości, bo to zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Włączając się w ruch musimy być pewni, ze nasz samochód spełnia najwyższe standardy i bez obaw można nim podróżować. Oszczędności można się doszukiwać również w innych rzeczach. Autoryzowane serwisy muszą przestrzegać zaleceń producenta. Dotyczy to stosowanych płynów eksploatacyjnych, a także części wymiennych. To przekłada się na długotrwałą eksploatację. Zastosowanie niewłaściwych wymienników może być niebezpieczne i spowodować poważniejsze problemy. W konsekwencji szybciej trzeba będzie się zacząć rozglądać na nowszym samochodem lub ponosić dodatkowe koszty za naprawy wad wynikłe z użycia niekompatybilnej części.

ASO to dobry wybór

Serwisowanie pojazdu w ASO to również droższa cena przypadku odsprzedaży samochodu. Z badań przeprowadzonych przez portal otomoto.pl wynika, że różnica wynosi średnio 11 proc. Autorzy raportu wzięli pod lupę przeszło dwadzieścia topowych marek. W praktyce oznacza to, że właściciel samochodu, który był regularnie naprawiany w autoryzowanym punkcie może zarobić kilka tysięcy złotych więcej w przypadku odsprzedaży. Wynika to z wielu czynników. Jednym z głównych jest większa wiarygodność. Rzetelnie prowadzona książeczka serwisowa, wgląd we wszystkie faktury to gwarancja przejrzystości. Zainteresowany może w każdej chwili zapoznać się z historią serwisową, a prawdopodobieństwo, że auto będzie mu dłużej służyło jest znacznie większe. Jak widać naprawy w specjalistycznych punktach bardzo się opłacają. Wprawdzie cena może być większa niż w prywatnych warsztatach, ale jakość wykonania jest bez zarzutu.
Ty też musisz wykonać przegląd? Skorzystaj z dobrego serwisu: http://www.serwistoyoty.pl/