ciśnieniomierze nadgarstkowe

Jak korzystać z ciśnieniomierza?

W obecnych czasach istnieje wiele chorób tak zwanych cywilizacyjnych. Bez wątpienia jedną z nich jest nadciśnienie. Jest to dość poważna choroba, która nieleczona może skutkować śmiercią danej osoby. Jednak nigdy nie jest przesądzone, że osoby chore na nadciśnienie muszą umrzeć. Należy przede wszystkim stale kontrolować poziom ciśnienia i stosować się do zaleceń lekarza. Co do pomiaru ciśnienia, nie jest ono szczególnie trudne, gdyż w obecnych czasach na rynku znajduje się wiele urządzeń, które mogą wspomóc ten proces. Jednym z nich jest ciśnieniomierz nadgarstkowy.

Jak jest skonstruowany ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Ciśnieniomierze nadgarstkowe w ostatnim czasie stały się bardzo powszechne. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu urządzenia, przede wszystkim na skuteczne działanie oraz niedużą cenę. Innym ważnym aspektem jest prostota obsługi tego urządzenia. Warto wiedzieć, iż ciśnieniomierz nadgarstkowy nie jest dużym urządzeniem, przez co można go zmieścić w każdym bagaży, a nawet zabrać ze sobą do pracy. Urządzenie to posiada niewielki wyświetlacz, na którym jest wyświetlany wynik oraz mankiet, który służy do zapinania urządzenia na nadgarstku. Wewnątrz ciśnieniomierza znajduje się mikrokomputer, które odpowiedzialny jest za działanie całego urządzenia. Niestety, urządzenie to jest dość czułe dlatego należy trzymać je z dala od obcego pola elektromagnetycznego. Niektóre urządzenia mogą zakłócać pomiar i będzie on niedokładny.

W jaki sposób powinniśmy dokonywać nim pomiarów?

Ciśnieniomierze nadgarstkowe nie są urządzeniami skomplikowanymi, a przeprowadzany pomiar jest bardzo dokładny. Ponadto, przeprowadzenie takiego badania nie jest specjalnie trudne, dlatego nie ma znaczenia czy ktoś posiada doświadczenie czy też robi to pierwszy raz. Aby przeprowadzić pomiar wystarczy jedynie podwinąć rękaw ubrania, aby nadgarstek być goły i zamontować urządzenie. Jeżeli mankiet zostanie założony na ubranie, ciśnienie może nie być wyczuwalne dla czujników urządzenia, a tym samym, pomiar nie będzie dokładny. Następnie, należy jedynie nacisnąć odpowiedni przycisk i chwilę poczekać na wynik pomiaru. Istotne znaczenie ma położenie ręki, na którą został założony ciśnieniomierz. Powinna ona być zgięta w łokciu, a nadgarstek powinien znajdować się na wysokości serca. Wiele osób ma problem z utrzymaniem takiej pozycji dlatego warto wspomóc się na przykład zwiniętym ręcznikiem, który wesprze badaną rękę.

Niestety, stale wzrasta liczba osób mających problem z nadciśnieniem. W związku z tym, zwiększa się również sprzedaż ciśnieniomierzy nadgarstkowych. Są one do zakupu w dość atrakcyjnej cenie, a przede wszystkim są proste w obsłudze. Urządzenia tego typu posiadają wiele zalet, ale nie są pozbawione wad. Na przykład, nie powinny być stosowane przez osoby bardzo otyłe oraz chorych na miażdżycę, gdyż w ich przypadku pomiar nie będzie prawidłowy.