Jak sprawdzić dewelopera?

Postanowiliśmy zamieszkać we Wrocławiu. Przejrzeliśmy wszystkie oferty deweloperskie, aż w końcu znaleźliśmy nasz dom. Po podpisaniu umowy, ogarnęła nas prawdziwa radość. Ale czy przypadkiem nie przedwcześnie? Przecież deweloperzy nie zawsze muszą być uczciwi.

Jak sprawdzić dewelopera?

Istnieje mnóstwo stron internetowych i poradników, które instruują nas na co zwracać uwagę przed wyborem dewelopera. Warto się z nimi zaznajomić, zanim wybierzemy odpowiednią ofertę. Tym bardziej, że różnice pomiędzy nimi mogą być ogromne.

Często sugerujemy się ceną. Tym bardziej, jeśli mówimy o nieruchomości we Wrocławiu. Może się okazać, że oferta nieco bardziej kosztowna, będzie dla nas korzystniejsza, ze względu na bliskość np ciągów komunikacyjnych, czy budynków użyteczności publicznej. Pod tym względem Wrocław jest dość zróżnicowanym miastem, gdyż przedmieścia są znacznie słabiej skomunikowane niż centrum.

Kondycja finansowa

Warto sprawdzić, jaką kondycję finansową ma nasz deweloper. Im jest ona lepsza, tym większa szansa na to, że jest to wiarygodny podmiot gospodarczy. Dobra kondycja finansowa, pozwala również na szybkie zrealizowanie wszystkich prac, jakie deweloper chce wykonać wobec nas. Wrocław to dość duży rynek a to oznacza duże możliwości, jakie stoją przed deweloperem.building-1080589_960_720

Jeśli deweloperzy mają dobrą kondycję finansową, to świadczy to o tym, że mają oni mnóstwo Klientów. To z kolei wiąże się z tym, że pracują oni solidnie, z wykorzystaniem wszystkich obowiązujących w tej branży zasad. Nie ma też wątpliwości co do ich uczciwości wobec Klientów.

Opinie

Bardzo ważne znaczenie ma również opinia. Szczególnie. jeśli dotyczy ona dewelopera. Bez problemu można takowe opinie znaleźć zarówno w internecie, jak też w wielu, często branżowych gazetkach. Nietrudno znaleźć więc dewelopera, który będzie miał dobre opinie we Wrocławiu i jego okolicach. Tym bardziej, że tamten rynek jest naprawdę bardzo obszerny.

Możemy tez poszukać dobrego dewelopera u osób, które już wcześniej korzystały z danych usług tego właśnie podmiotu gospodarczego. Wtedy mamy praktycznie 100-procentową pewność, że dany podmiot działa w pełni rzeczowo i uczciwie zarówno wobec naszych znajomych, jak też innych osób, które zdecydowały się na jego usługi.

Artykuł powstał dzięki pomocy Partner Capital – deweloper Wrocław