Jakie wycieraczki w firmach produkcyjnych

Podczas produkcji warto zadbać o wiele czynników, w tym o czystość. W tym bardzo pomagają odpowiednio dobrane wycieraczki. Obecnie producenci bardzo wysoko stawiają poprzeczkę. Wycieraczki pomagają kompleksowo pozbyć się nawet bardzo trudnych zabrudzeń, a także pełnią funkcję dezynfekcyjną. Dowiedz się, w czym jeszcze mogą pomóc.

Wózki widłowe nie muszą brudzić

Dużą zaletą, jaką mają wycieraczki jest możliwość czyszczenia kół. Można kupić produkty, które dokładnie pozwala pozbyć się piachu, zabrudzeń, a także innych rzeczy. Jak to działa? Przed wejściem ustawia się wycieraczkę, która zbiera kurz i brud. Jest ona wyposażona w specjalne szczoteczki, które pomagają oczyścić powierzchnie z pojawiających się zabrudzeń. Specjalnie zaprojektowane szczoteczki skutecznie czyszczą koła wszelkich pojazdów, w tym wózków widłowych przed zabrudzeniami. Dzięki temu można wjeżdżając na hale produkcyjne koła są praktycznie czyste, a hala wewnątrz się nie brudzi. To powoduje, że znacznie łatwiej jest ja utrzymać w czystości. To już bezpośrednio przekłada Siena stosunkowo niskie koszty konserwacji. Nie trzeba sprzątać hali kilka razy dziennie. Menedżerowie chwalą sobie tego typu rozwiązanie, bo jest ono bardzo pomocne.

Jak ochronić się przed smarami?

W twojej firmie pracownicy mają nieustanny kontakt z różnego typu smarami? Jeśli tak, najwyższy czas się ich pozbyć. Praca w takich warunkach nie jest komfortowa, a sprzątanie zaschniętych smarów jest bardzo żmudne i czasochłonne. Tu z pomocą przychodzą specjalne wycieraczki wejściowe wyposażone w specjalna gąbkę pochłaniającą smary. Jak to działa? Wycieraczka jest zbudowana z siateczki, która wchłania smary z butów. Ten dostaje się do specjalnej gąbki, która raz na jakiś czas jest wymieniana na czystą. Dzięki temu pomieszczenie jest znacznie łatwiej zachować w dobrym stanie. Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować tego typu substancji, ale można w znaczny sposób je ograniczyć.

A może mata dezynfekcyjna?

W miejscach, gdzie konieczna jest przede wszystkim sterylność bardzo pomaga specjalna mata dezynfekcyjna. Działa ona na takiej zasadzie, że po naciśnięciu na jej powierzchnię butem uwalania się specjalny płyn dezynfekcyjny, który obmywa spód butów. Dzięki temu można dostać się do środka w czystych butach, nie roznosząc przy tym różnego typu zarazków. Ma to bardzo duże znaczenie. Oczywiście wybór wycieraczek jest zależny od specyfiki danej brany i nie u wszystkich sprawdza się dane rozwiązanie. Warto jednak się zastanowić nad zainwestowaniem w odpowiednie wycieraczki.