kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa do małej łazienki

Urządzenie małej łazienki tak, aby była wygodna, praktyczna i spełniała wszystkie potrzeby domowników, nie jest proste. Przy wyborze wyposażenia do takiego wnętrza zazwyczaj trzeba kierować się głównie jego funkcjonalnością. Należy także bardzo dokładnie zaplanować rozmieszczenie wszystkich elementów.

Idealne rozwiązanie do małe łazienki

Kabiny prysznicowe są bardzo często wybierane jako alternatywa dla wanny. W przypadku niedużej łazienki zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że kabina zajmuje stosunkowo mało miejsca. Jednocześnie zapewnia dużą wygodę oraz funkcjonalność.

Na rynku można znaleźć bardzo różne kabiny od stosunkowo tanich, prostych rozwiązań, po luksusowe modele. Niektóre z nich są przeznaczone do wykorzystania w większych łazienkach, na przykład modele wolnostojące. Zazwyczaj jednak kabiny projektuje się tak, aby nie zajmowały zbyt dużo cennego miejsca.

Jaką kabinę wybrać do małej łazienki?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest montaż narożnej kabiny prysznicowej. Taka konstrukcja styka się z dwiema ścianami, wykorzystując narożnik pomieszczania jako naturalne ograniczenie dla kabiny. Narożne modele są idealne do małych łazienek, ponieważ pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. W zależności od konkretnych potrzeb można także zdecydować się na różne wzory. Takie kabiny prysznicowe mogą być zbudowana na przykład na planie kwadratu lub koła.

Dodatkową zaletą narożnej kabiny jest jej stosunkowo przystępna cena oraz łatwy montaż. Jednocześnie mniejsza ilość elementów ułatwia sprzątanie i utrzymanie czystości w łazience.

Odpowiednie drzwi

W przypadku bardzo małej łazienki znaczenie będzie miał również wybór kabiny z odpowiednim wejściem. Najmniej przestrzeni wymagają drzwi rozsuwane. Są one umieszczone na prowadnicach lub rolkach i rozsuwają się wzdłuż ścian kabiny. W przeciwieństwie do drzwi skrzydłowych, nie wymagają dodatkowego miejsca na otwieranie.

Przy zakupie takiej kabiny trzeba jednak zwracać szczególną uwagę na jakość wykonania. W tańszych modelach rolki mogą wypadać z prowadnic, co pędzie prowadziło do kłopotliwych awarii. Warto wybrać kabinę z aluminiowymi prowadnicami i solidnymi rolkami.

Wymiary kabiny prysznicowej

Standardowe wymiary najmniejszych kabin to około 75 na 90 cm. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć także modeli, które będą zajmowały mniej miejsca. W takim przypadku trzeba jednak zastanowić się nad funkcjonalnością takiego rozwiązania. Należy pamiętać, że kabina powinna przede wszystkim umożliwiać wygodne umycie się. Dlatego nie warto za wszelką cenę zmniejszać jej wymiarów.

Przed wybraniem konkretnej kabiny trzeba przemyśleć jej dokładne umiejscowienie w łazience, a także dokładnie zmierzyć wolną przestrzeń. Warto pamiętać, że w łazience powinno zostać wystarczająco dużo miejsca, aby móc wchodzić i wychodzić z kabiny bez wpadania na inne sprzęty. Jednocześnie należy mieć możliwość komfortowego skorzystania z prysznica bez uderzania kolanami, czy łokciami o ściany kabiny.

Idealne kabiny prysznicowe do twojej łazienki znajdziesz nawww.republikaszkla.pl