drzwi szklane

Sposoby na doświetlenie mieszkania.

Nie każdemu dane jest mieszkać w domu z dużą ilością okien, do których nie blokuje dostępu światła sąsiedni blok. Zdecydowana większość mieszkańców dużych miast żyje w ścisku i ciemności. Czy są jakieś sposoby na to, by nieco rozjaśnić ciemne mieszkanie?

Kolor ścian

W ciemnych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się pomalowanie ścian na biało. Taka powierzchnia nie pochłania promieni światła, przez co pomieszczenie rozjaśnia się.
Warto celować także w jasne meble i dodatki. Niekoniecznie wszystkie elementy aranżacji muszą lśnić nieskazitelną bielą, ale powinny być one jasne.

Drzwi szklane

To doskonały sposób na doświetlenie ciemnych pomieszczeń. Światło dociera we wszystkie zakamarki mieszkania nawet wtedy, kiedy drzwi są pozamykane.
Drzwi szklane sprawdzają się nawet wtedy, gdy tafla szkła jest matowa czy barwiona. szkło nie musi być przezroczyste, by przepuszczało światło.
W łazience drzwi do kabiny prysznicowej wykonane z przezroczystego szkła sprawią, że nie będziemy musieli montować dodatkowego oświetlenia nad kabiną.

Lustra

Lustra będą, nieco podobnie jak białe ściany, odbijały promienie słońca. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli zainstalujemy lustra naprzeciwko źródła światła, czyli na wprost okna. Nawet w pochmurne dni będziemy cieszyli się stosunkowo jasnym pomieszczeniem.

Jeśli połączymy ze sobą te wszystkie elementy: białe ściany, drzwi szklane i lustra, uzyskamy doskonały efekt. Nasze mieszkanie będzie pięknie doświetlone.

Dodatkowe korzyści

W mieszkaniu, które jest utrzymane w jasnych kolorach i dobrze doświetlone, panuje przyjemna, ciepła atmosfera. Takie pomieszczenia sprawiają także wrażenie czystszych i przytulniejszych.
Nie znaczy to jednak, że możemy zaniechać dokładnego sprzątania – jest wprost przeciwnie. Dobrze oświetlone wnętrza zdradzą wszystkie niedociągnięcia przy sprzątaniu.
Poza tym efektem powinno być zmniejszenie zużycia prądu, czyli oszczędność pieniędzy.

Przy kolejnym remoncie warto wziąć pod uwagę tych kilka rad. W efekcie będzie jaśniej i przytulniej.