ubikacje

Ubikacja z elementami drewna

Drewno jest zawsze modne i na czasie. Łatwo dobrać je do osobistych preferencji ponieważ może ono mieć różne odcienie, od naturalnych aż po czarny czy biały. Dodatkowo to materiał ponadczasowy i trwały. Nic dziwnego, że chętnie gości w naszych domach. Pasuje zarówno do aranżacji nowoczesnej jak i tradycyjnej, a nawet retro. Wystarczy tylko dobrze dobrać pozostałe elementy wnętrza. Pięknie z dodatkiem drewna wyglądają na przykład ubikacje. Ponieważ są to miejsca narażone na podwyższoną wilgoć, najlepiej wybrać gatunki drewna egzotycznego, ponieważ jest ono bardziej odporne na takie czynniki.

Drewniane elementy i ceramika

Do typowej ceramiki jaka często znajduje się w pomieszczeniach takich jak ubikacje idealnie pasuje drewno zarówno w ciemnym jak i jasnym kolorze. Warto rozważyć drewnianą podłogę. Podczas produkcji jest ona w taki sposób zabezpieczona, że na pewno nie zmieni swojego wyglądu pod wpływem lekkiej wilgoci. Jeżeli mamy do czynieni z samym pomieszczeniem jakim jest ubikacja, to wilgoci przeważnie nie ma w nim za wiele, jednakże drewno egzotyczne na pewno nie straci swoich walorów nawet gdyby poddawane było działaniu cieczy raz na jakiś czas.

Do toalety można wprowadzić także szafki i blat z drewna. Ubikacje zazwyczaj potrzebują przynajmniej niewielkich schowków na kosmetyki czy dodatkowy papier toaletowy lub ręcznik. Mała szafka z drewna oraz drewniany blat pod umywalką będą tworzyły zgraną całość.

Drewniane dodatki

Nawet jeżeli nasza ubikacja zastała zaplanowana z innych materiałów, można trochę ją odświeżyć, wprowadzając elementy drewniane lub drewnopodobne, takie jak mydelniczki, uchwyty na ręczniki czy papier toaletowy. Biała ubikacja z jasnym drewnem nabierze typowo skandynawskiego stylu. Gdy zaś dodamy elementy z ciemnego drewna, zyskamy bardziej awangardowe i nowoczesne wnętrze.

Do takiego klimatu doskonale pasują też rośliny egzotyczne. Jeżeli nasza ubikacja nie ma okna, trzeba pamiętać, by wstawić do niej gatunki, które mogą żyć w ciemniejszym środowisku. Jeżeli pomieszczenie ma okno, wybór będzie większy. Tak ozdobiona ubikacja będzie miejscem, które będzie nie tylko funkcjonale, ale także estetyczne, co spodoba się zarówno domownikom, jak i gościom,którzy nas odwiedzają.

O gatunki drewna, jakie sprawdza się w ubikacjach warto zapytać profesjonalistów, zajmujących się aranżacją wnętrz lub sprzedawców w marketach budowlanych. Oni także będą potrafili doradzić w jaki sposób wprowadzić drewno do tego pomieszczenia, by nie tylko dobrze wyglądało, ale także z czasem nie straciło swego piękna.