Szybkie sposoby na święta

Według polskiej tradycji świąteczny stół powinien być suto zastawiony i pięknie przyozdobiony. Nikt nie powinien odejść od niego głodny. Dlatego od pokoleń podajemy swoim gościom wiele przysmaków. Przygotowanie ich wszystkich może być jednak bardzo czasochłonne. Co można zrobić, aby gospodyni w przedświątecznych dniach nie była bardzo zmęczona?

 

Pomoc

 

Oczywiście, najbardziej oczywistym pomysłem jest to, aby domownicy jej pomogli. W praktyce wygląda to jednak różnie. Pani domu chciałaby, aby inni udzielili pomocy.. Oni natomiast nie bardzo wiedzą, co mogą zrobić.
Już na kilka dni przed świętami warto rozdzielić kuchenne obowiązki między domowników. Jeśli tydzień wcześniej ktoś będzie wiedział, że musi zrobić zakupy, ktoś inny mazurki, a trzecia osoba przygotować święconkę, każdy zaplanuje swoje działania i pomoc w kuchni będzie efektywna.

 

Koncentrat barszczu czerwonego

 

Jednym z dań, które często jest podawane na różnego rodzaju imprezach, a także w święta jest barszcz czerwony. Jest to jedno z dań, które możemy przygotować szybciej, przy pomocy odpowiedniego produktu.
Koncentrat barszczu czerwonego dodajemy do wywaru z warzyw i możemy cieszyć się pyszną zupą. Pamiętajmy jednak, aby wybierać koncentrat dobrej jakości, bez słodzików i konserwantów. Na pierwszym miejscu w składzie powinien być zagęszczony sok z buraków, a na drugim woda. Może być dodany także czosnek lub inna przyprawa. Skład powinien być jednak bardzo krótki.

 

Gotowe spody

Jeśli przygotowujemy mazurki na święta, wiemy na pewno, że zrobienie czekoladowego czy kajmakowego wypełnienia jest czasochłonne. Oprócz tego, musimy też upiec spody do mazurków.
W sytuacjach, w których nie mamy wiele czasu, warto wykorzystać gotowe spody do ciast, które można kupić w wielu sklepach.

 

Szybkie sałatki

 

Na świątecznym stole, oprócz tradycyjnych potraw, często możemy znaleźć wiele rodzajów sałatek.
Jeśli nie mamy wiele czasu, nie zabierajmy się za te, których wykonanie jest bardzo skomplikowane i wymaga wielu różnych zabiegów. Wybierzmy proste przepisy, które zrealizujemy w niedługim czasie.

Jest wiele sposobów, aby nieco zaoszczędzić czas, kiedy mamy bardzo dużo pracy w kuchni, na przykład przed świętami. Na pomoc mogą przyjść nam niektóre produkty ze sklepu, na przykład koncentrat barszczu czerwonego lub gotowe spody do ciast. Pamiętajmy także o jasnym i uczciwym podziale obowiązków między domowników. Nawet dzieci chętnie pomogą w niektórych czynnościach kuchennych, więc najmłodszych także warto zaangażować w przygotowania.

Szykując świąteczne potrawy odwiedź Sklep.vitapol.net